Seo-Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Arama motoru optimizasyonu sadece belirli sözcüklerde sıralama yükseltmenin ötesinde olan bir süreçtir. Arama optimizasyonunun amacı kullanıcıların yapmış oldukları sorgular dahilinde doğru bilgi ve doğru hizmeti verebilmektir. Yapılacak olan arama motoru optimizasyonu çalışması ile firmalara en faydalı olacak içeriği ve arama motorlarının teknik bir içeriğe daha kolay bir şekilde ulaşabilmesini ve bu içeriğin kalitesini arttırmak amacıyla bağlantı iyileştirmeleri gerçekleştirilir. Bu sebeple arama motoru optimizasyonu çalışmaları her site için büyük önem taşır.

Neden Arama Motoru Optimizasyonu Yaptırmalıyım ?

Arama optimizasyonu çalışmalarının, e-ticaret firmaları, haber siteleri ve bloglar için önemli derecede bir dijital pazarlama ağı mevcuttur. Etkin yapılması halinde iyi sonuçlar alınabilecek SEO çalışmasıyla ürünleriniz veya hizmetleriniz, anahtar kelimeler aracılığıyla belirlenerek ilk sayfaya gelmeniz ile birlikte satış oranlarınız ve marka bilinirliğiniz üst seviyelere çıkacaktır. Kaliteli bir şekilde yapılmış olan bir arama motoru optimizasyonu çalışması firmalar için oldukça etkili olan bir pazarlama ağıdır.

SEO Teklifleri Nasıl Belirleniyor?

Arama motoru optimizasyonu fiyatlarını tespit etmek için ön analiz süreci yapılması gerekir. Bu aşamada da sitenin son 2 yılı baz alınarak trafik değerleri, bu trafiğinin kanallara dağılımı, rekabette yer alan konumu, trafik aldığı ya da düşüş yaşadığı sözcükler, Google parametrelerine olan uyumluluk seviyesi ve sitenin domain otoritesi incelenir. Bu yapılan analiz de rapor haline getirilmek koşuluyla müşteri ile paylaşılır. Daha sonra da maliyet değerlendirmesi yapılır ve teklif sürecine geçilir.

Site İçi Arama Motoru Optimizasyonu Çalışması Nedir?

Sitenin temelini meydana getiren bileşenlerin doğru bir biçimde çalışıp çalışmadığını tespit etmek ve siteyi iyileştirmek site içi arama motoru optimizasyonu çalışmaları kapsamına girer. Bu çalışmaların uygulanabilmesi için ilk olarak sitenin teknik incelemeleri tespit edildikten sonra web sitesine ait performansı ve sitenin teknik kısımları iyileştirilir.

Bu yapılan analizler sonucunda arama motorları aracılığıyla sitenizin nasıl göründüğü ve yapmış olduğunuz hataların tespiti yapılarak bu web sitelerinin teknik ekipleri ile paylaşılır. Yapılan bu çalışmalar sonucunda da web siteleri Google aracılığıyla indexlenmeye, ilgili kullanıcılara daha kolay bir şekilde ulaşmaya ve yapılan aramalarda daha fazla bir yer almaya başlar.

Site Dışı Arama Motoru Optimizasyonu Çalışması Nedir?

Web sitelerinin güvenilir ve kaliteli olan kaynaklar aracılığıyla önerilmesi, yani sitenin kaliteli ve güvenilir olduğuna dair bir imaj oluşturulması için gerçekleştirilmiş olan çalışmalar site dışı arama motoru optimizasyonu çalışmaları kapsamına girer.Google nezdinde olan bir websitesi, güvenilir olan kaynaklardan link alıyorsa o web sitesi kalitelidir ve kullanıcılara da gösterilmesi için uygundur. Bundan yola çıkılarak oluşturulan site dışı arama motoru optimizasyonu çalışmaları, web sitelerinin itibarını üst sıralara taşıması ile birlikte saygın ve güvenilir olan kaynaklar aracılığıyla önerilmesi yönünde yapılır.

whatsapp ilerişim whatsapp ilerişim